Srebro pod 30 USD je res poceni, inflacija žene cene surovin višje – Crescat Capital. Naložbena zgodba v srebro je veliko večja od kratkotrajne pospešene rasti.
Naložbena zgodba v srebro je veliko večja od kratkotrajne pospešene rasti, ki ga povzročajo družbeni mediji. Namesto na to, bi se morali vlagatelji osredotočiti na dolgoročno vrednost plemenite kovine, pravi vodja portfelja.
V nedavnem telefonskem intervjuju za Kitco News je Tavi Costa, partner in vodja portfelja v podjetju Crescat Capital, dejal, da je zelo bikovski glede srebra, saj naj bi se njegova ponudba zmanjšala, medtem ko povpraševanje po naložbah ostaja dosledno. Pojasnil je, da se trg srebra sooča z najpomembnejšo neskladnostjo ponudbe in povpraševanja v novejši zgodovini.
“Srebro pod 30 USD za unčo je danes najprivlačnejše makroekonomsko sredstvo na svetu,” je dejal.
“Vlagatelji že opažajo, da obstaja inflacija in zato so mi tako všeč fizična sredstva,” je dejal. “Zlato je videti zelo poceni. Srebro je videti zelo, zelo poceni. Tudi nafta je videti zelo poceni. Prav smešni so ljudje, ki ostajajo ob strani v tem okolju.”
Ko pogleda mimo vloge srebra kot denarne kovine, je Costa dejal, da vidi še dodaten potencial za srebro, ko se industrijsko povpraševanje vrne na normalno raven. Dodal je, da zaradi pomanjkanja zaloge leta 2020, ne bo potrebno veliko povpraševanja, da se fizična ponudba še bolj zoža. Dejal je, da še naprej vidi pomanjkanje zaloge v prihodnje.
Vir: kitco.com
Vabljeni k branju ostalih novic >>>
Z vidika dolgoročne in kratkoročne perspektive obstajajo trije glavni dejavniki: geopolitika, ponudba in povpraševanje ter politika obrestnih mer Fed a. Prva dva dejavnika ceno zlata višata od leta 2015 naprej in bosta tudi nadaljevala. Geopolitična žarišča, kot so Iran, Koreja, Krim, Venezuela, Kitajska in Sirija, ostajajo nerešena. Nekatera se celo še slabšajo…