Posledice rasti inflacije na 2% v ZDA. Zaradi rasti inflacije na 2%, v ZDA dvignili predhodno napovedane povprečne cene surovin za 2018.
»Inflacija je prišla in bi morala pozitivno vplivati na cene surovin«. Je dejala banka JP Morgan Chace & Co v poročilu, ki je prispel prejšnji teden. Kot znake, ki kažejo na to, so navedli večje plače v ZDA in nedavno inflacijo cen življenjskih potrebščin.
»Dejstvo je, da so kovine, tako osnovne kot dragocene, pokazale svoje najboljše rezultate, ko je inflacija dosegla 2-odstotni cilj Ameriške centralne banke. In še naprej narašča.« je dejal JPMorgan, ki se sklicuje na FED.
V svojem poročilu podjetje Glencore, ki se ukvarja z rudarjenjem in ki trguje s surovinami, pravi, da potencial sinhronizirane svetovne gospodarske rasti, nastajajoče inflacije in razvoj električnih prevoznih sredstev, kažejo na pozitiven izkupiček za surovine.
Vir: Moneyweb