Zlato je ponovno pridobilo nekaj dobička nad 1760 USD pred objavo podatkov ameriškega indeksa cen življenjskih potrebščin (CPI)
Zlato je ponovno pridobilo nekaj dobička nad 1760 USD pred objavo podatkov ameriškega indeksa cen življenjskih potrebščin (CPI) in poročila FOMC. Nižje vrednotenje ameriškega dolarja povečuje privlačnost plemenitih kovin za imetnike drugih valut.
Medtem je Mednarodni denarni sklad (IMF) znižal svoje globalne ocene rasti, pri čemer je navedel ozka grla v dobavni verigi in COVID-19, s čimer je podprl dotok investicij v zlato zaradi njegove privlačnosti.
Med drugim IMF poziva tudi centralne banke po vsem svetu, naj bodo pripravljene zaostriti denarno politiko, če bo cenovni pritisk previsok. Če bo centralna banka zvišala obrestno mero za boj proti inflacijskim pomislekom, bodo cene zlata predvidoma ostale pod pritiskom. Vlagatelji čakajo tudi na zapisnik z zadnjega sestanka Fed-a, da bi razumeli časovni okvir ameriške centralne banke o zmanjšanju njenega programa nakupa obveznic.
Na začetku tedenske analize je bilo navedeno, da bi bili “iz 4-urne perspektive »zlati biki« preudarni, če bi se cena premaknila v smeri cilja, da bi prekinila kratkoročni odpor okoli 1770 USD. Nad tem področjem obstaja večja verjetnost, da se bo ta teden za zlato nadaljeval bikovski trend.
Vir: fxstreet.com
KBM
Vabljeni k branju ostalih novic >>>
Z vidika dolgoročne in kratkoročne perspektive obstajajo trije glavni dejavniki: geopolitika, ponudba in povpraševanje ter politika obrestnih mer Fed a. Prva dva dejavnika ceno zlata višata od leta 2015 naprej in bosta tudi nadaljevala. Geopolitična žarišča, kot so Iran, Koreja, Krim, Venezuela, Kitajska in Sirija, ostajajo nerešena. Nekatera se celo še slabšajo…