Nad delniškimi trgi sicer še naprej visi grožnja recesije
Nad delniškimi trgi sicer še naprej visi grožnja recesije (tudi zaradi marčevskih bančnih pretresov), zato bi indeksi utegnili spet testirali jesensko dno. Ekonomisti, ki prisegajo na kvantitativno denarno teorijo, svarijo, da je zniževanje ponudbe denarja zanesljiv znak, da bo ameriško gospodarstvo kmalu v recesiji.
Agregat M2 se znižuje celo z najvišjo stopnjo po letu 1930 oziroma po veliki depresiji, opozarjajo, to pa bi moralo z odlogom od 6 do 18 mesecev povzročiti recesijo.
Agregat M2, v katerega so vključeni gotovina, bančni depoziti in skladi denarnega trga, je februarja nazadoval tretji mesec zapored, v primerjavi z istim mesecem lani pa se je znižal za 2,24 odstotka.
Vir: rtvslo.si
Vabljeni k branju ostalih novic >>>
Z vidika dolgoročne in kratkoročne perspektive obstajajo trije glavni dejavniki: geopolitika, ponudba in povpraševanje ter politika obrestnih mer Fed a. Prva dva dejavnika ceno zlata višata od leta 2015 naprej in bosta tudi nadaljevala. Geopolitična žarišča, kot so Iran, Koreja, Krim, Venezuela, Kitajska in Sirija, ostajajo nerešena. Nekatera se celo še slabšajo…