Martin Armstrong, mednarodno priznani poznavalec borznih trgov, na svoji spletni strani odgovarja tudi na vprašanja, zastavljena s strani njegovih bralcev.
Tokrat je dobil vprašanje, ki se navezuje na propad EU in evra. Bralca zanima kako hitro lahko pride do sesutje sistema, če se Velika Britanija odloči zapustiti EU.
Armstrong se v svojem odgovoru vrne v preteklost, kjer naredi nekaj primerjav. Med drugim izpostavi tudi Rimsko cesarstvo, ki je svojo zgodbo na koncu zaključilo zelo hitro in sicer v 8,5 letih. Tako hitremu padcu rečemo »Waterfall effect« (efekt slapu).
Armstrong poudarja: »Skeptiki, ki ne želijo verjeti, da obstaja možnost propada sistema, se na preteklost ne ozirajo. Zanjo pravijo, da je irelevantna, saj je od tega minilo kar nekaj časa. Še vedno imamo kar nekaj norcev, ki kupujejo javni dolg in ne verjamejo, da monetarni sistem s tem ni oškodovan oziroma, da je tokrat pač drugače v primerjavi s preteklimi izkušnjami. Po mojem mnenju ni nič drugače. Vseeno je, katero stoletje raziskujemo, saj časovni okvir ostaja enak. Poenostavljeno povedano, tehnologija se lahko spremeni, a ljudje ostajajmo isti. Sprejemamo odločitve na podlagi naših čustev, čas pa je vedno povezan z našo samozavestjo.«
Vir: Armstrong Economics