Na podlagi večih raziskav je ugotovljeno, da denar pripomore k rasti osebne sreče do določene mere. Tudi države, kjer naj bi živeli premožnejši ljudje, naj bi imele več srečnejših prebivalcev kot revnejše države. Z višino prihodkov naj bi rasel tudi index sreče – vse nekje do 120.000 $ zaslužka na letni ravni.
Dodatne raziskave so pokazale, da so srečnejši ljudje tam, kjer imajo krajši delovnik. Srečnejši naj bi bili tudi samozaposleni v primerjavi z ljudmi, ki so zaposleni v drugih podjetjih.
Povečevanje javne porabe naj bi pozitivno vplivala na index sreče, medtem ko ga vse večja ekonomska neenakost drastično zmanjšuje. V kolikor pa so ljudje mnenja, da lahko prilezejo do večjega prihodka, se njihova toleranca do ekonomske neenakosti povečuje.
Na izredno nizek index sreče, takoj za slabšim zdravstvenim stanjem, vpliva brezposelnost.
»Bruto domačo srečo (ang. Bruto National Happiness – BNH) različni ljudje opredeljujeo različno. Za mene je to preprosto ‘razvoj z vrednotami’. Pri nas je bruto domača sreča most, ki povezuje temeljne vrednote prijaznosti, enakosti, humanitarnosti in potrebo po ekonomski rasti,« je leta 2015 izjavil bhutanski kralj Wangchuck.
Več o povezanosti ekonomije s srečo »
Vir: How we get on next