Prodajni zneski kovnic nakazujejo, da bi se cene srebra lahko precej povišale.
Cene srebra bi lahko bile precej višje. Zdi se, da bi se cena srebra v višini 50,00 USD za unčo lahko zgodila veliko prej, kot so mnogi pričakovali.
Potrebno je pogledati povpraševanje po sivi sijoči kovini. Najmanj kar lahko rečemo je, da je močno povečano. Toda ne pričakujte, da boste o tem slišali veliko v glavnem finančnem tisku.
Želite dokaz velikega povpraševanja po srebru? Samo poglejte kovnice po vsem svetu; prodajajo srebro kot vroče pogače.
Vzemimo za primer U.S. Mint. Do zdaj, v 2020, so samo srebrnikov ameriški orel prodali 27,2 milijona unč srebra. V celotnem letu 2019 je prodaja ene unče srebrnika ameriški orel znašala le 14,8 milijona unč. (Vir: »Prodaja plemenitih kovin«, U.S. Mint, zadnji dostop 11. novembra 2020.)
To pomeni, da je do zdaj v letu 2020, glede na prodajo srebrnikov ameriški orel v U.S. Mint, povpraševanje po srebru zraslo za 83%. S tem, da leto še ni končano. Ne bi bilo čudno, če bi U.S. Mint poročal o precej višji prodaji srebra do konca leta.
Poglejte tudi ostale večje kovnice; kažejo podobne številke.
The Royal Canadian Mint je prodala veliko več srebra kot prej. V drugem četrtletju leta 2020 je količina prodanih srebrnikov znašala 7,2 milijona unč. V istem obdobju pred letom dni je količina srebra znašala le 4,3 milijona unč. To predstavlja več kot 67-odstotni skok povpraševanja po srebru.
Če prezrete srebro, boste morda naredili veliko napako.
Dragi bralec, vem, da srebro danes ni “vroče”. Vlagatelji se preveč zanimajo za velike tehnološke delnice in ne želijo nič kaj drugega.
Sam pa ne morem dovolj poudariti: srebra ne smemo prezreti.
Trenutno se mi zdijo cene srebra zelo nizke, glede na dogajanje na celotnem trgu. V prihodnjih mesecih in četrtletjih ne bi bilo presenetljivo, če bi srebro močno zraslo na 50,00 USD.
Stvar je v tem: če ste lastnik srebrnih palic in cena srebra doseže 50,00 USD, bi bil vaš dobiček približno 100%.
Vir: lombardiletter.com
Vabljeni k branju ostalih novic >>>
Z vidika dolgoročne in kratkoročne perspektive obstajajo trije glavni dejavniki: geopolitika, ponudba in povpraševanje ter politika obrestnih mer Fed a. Prva dva dejavnika ceno zlata višata od leta 2015 naprej in bosta tudi nadaljevala. Geopolitična žarišča, kot so Iran, Koreja, Krim, Venezuela, Kitajska in Sirija, ostajajo nerešena. Nekatera se celo še slabšajo…