Brutalna ekonomska depresija: Desetine milijonov v Ameriki ne morejo plačati računov, so v nevarnosti izselitve.
Morali bi verjeti, da je trenutno brezposelnost le približno 10 odstotkov? Ne. Kriza prisilnih izselitev grozi, da bo popolnoma katastrofalna …
Večina nas še nikoli v življenju ni doživela česa takega. Strah pred COVID-19, neskončni državljanski nemiri v večjih ameriških mestih in cel kup drugih dejavnikov so se združili in nas pahnili v najhujši gospodarski upad po Veliki depresiji v tridesetih letih prejšnjega stoletja. Ministrstvo za delo je v petek sporočilo, da se je stopnja brezposelnosti v ZDA prejšnji mesec znižala na le 10,2 odstotka in če bi bilo to število resnično natančno, bi bila to dobra novica. Žal se preprosto ne ujema z vsemi drugimi številkami, ki smo jih videli. Po besedah Johna Williamsa, s portala shadowstats.com, bi bila stopnja brezposelnosti, če bi se uporabile poštene številke, trenutno 30 odstotkov in verjamem, da je ta številka veliko bližja resničnosti, s katero se soočamo. Februarja je 152 milijonov Američanov delalo in od takrat je več kot 55 milijonov vložilo nove zahtevke za nadomestilo za brezposelnost.
To zveni kot ekonomska depresija.
Američani prav tako ne morejo več plačevati najemnino in hipotekarna plačila po čedalje višji obr. stopnji. Pravzaprav več kot četrtina celotne države v mesecu juliju ni plačala najemnine ali hipoteke …
Vir: silverdoctors.com
Vabljeni k branju ostalih novic >>>
Z vidika dolgoročne in kratkoročne perspektive obstajajo trije glavni dejavniki: geopolitika, ponudba in povpraševanje ter politika obrestnih mer Fed a. Prva dva dejavnika ceno zlata višata od leta 2015 naprej in bosta tudi nadaljevala. Geopolitična žarišča, kot so Iran, Koreja, Krim, Venezuela, Kitajska in Sirija, ostajajo nerešena. Nekatera se celo še slabšajo…